Proč si najmout na správu PPC profesionála?

Kamil Prouza

Autor: Kamil Prouza | Head of Performance Marketing

Kamil má u nás na starosti výkonnostní marketing - od nastavení a optimalizace PPC kampaní, přes reklamu na sociálních sítích až po reporting. Zkušenosti nabral zejména ve společnosti Acomware a prací na vlastních klientech.

V tomto článku se podíváme na to, proč by správa Vašich PPC měla být ponechána na profesionálech. Ať už Vám Vaše současné kampaně spravuje agentura nebo se na PPC chystáte poprvé, může se zdát, že to není nic těžkého. Vy tak laškujete s myšlenkou, že se o to zvládnete postarat sami. Bohužel to téměř v naprosté většině případů skončí zbytečně vyhozenými penězi a špatnými výsledky. V konečném důsledku by Vás vyšla profesionální agentura nebo specialista výhodněji. Pojďme se tedy společně podívat na hlavní důvody, proč tomu tak je.

Proč si najmout na správu PPC profesionála?

Nedostačující zkušenosti

Naučit se základní věci, jako jsou nastavení a jednoduchá správa, lze v poměrně krátké době. Nicméně úspěch kampaně a její výsledky závisí především na zkušenostech toho, kdo se o ně stará. Někoho, kdo má za sebou stovky úspěšných i neúspěšných kampaní. Někoho, kdo měl možnost zjistit a ověřit si, co funguje a za jakých podmínek. To začátečník zkrátka nemá. Specialista po čase získá určitý cit a „feel“, který nováčkům jednoznačně chybí, a to se výrazně odrazí v konečném efektu.

Časová náročnost

Časová náročnost

PPC v žádném případě nenastavíte jednou a necháte být. Vyžadují kontinuální úsilí a péči. A ta, pokud chcete výsledky, zabere poměrně hodně času. Vždy záleží na konkrétním případě, nicméně u menších webů a eshopů mluvíme o 12 hodinách měsíčně, u větších pak 16 a více hodin. Jste tedy skutečně ochotni dedikovat takového množství času? Pokud máte pochyby, tak možnost správy PPC ještě jednou promyslete.

Soustavné vzdělávání

PPC a online marketing jsou obecně obory, které se neustále mění a posouvají dopředu. Reklamní platformy představují neustále nové způsoby cílení, nastavení, formáty reklam a další, se kterými je potřeba držet krok. Pokud ho neudržíte, bude mít Váš konkurent, který krok drží, velkou výhodu. Samotné vzdělávání opět ale vyžaduje čas. Pokud tedy máte na starosti další aspekty Vašeho businessu, zvažte, jestli bude správa PPC bez profesionála tou nejlepší volbou.

Soustavné vzdělávání

A tedy...

Z výše uvedených důvodů je jasné, že správa PPC reklamy by měla být ponechána někomu, kdo o ně má zájem, má zkušenosti, disponuje dostatkem času a neustále se vzdělává. Takový člověk může pracovat na volné noze nebo v digitální agentuře. Výhodou specialisty z digitální agentury je fakt, že má k dispozici další experty, se kterými může některé aspekty konzultovat.

PPC reklama